Filtr odwróconej osmozy

Filtr odwróconej osmozy


Czym systemy odwróconej osmozy różnią się od tradycyjnych filtrów? Producenci tradycyjnych filtrów stosują w swoich produktach materiały filtracyjne takie jak sznurki bawełniane, ziemię okrzemkowa, piasek czy węgiel. Głównym elementem systemu odwróconej osmozy, zwanego także RO, jest membrana, w której zastosowana jest półprzepuszczalna błona zatrzymująca mikroskopijne cząsteczki zanieczyszczeń rozpuszczonych w wodzie. Tylko molekuły H2O przechodzą przez membranę, natomiast woda zawierająca koncentrację zanieczyszczeń zostaje usunięta z systemu.
Filtr odwróconej osmozy
Czym woda destylowana różni się od wody po RO? Woda produkowana metodą odwróconej osmozy jest tak czysta, że często porównuje się ją z wodą destylowaną. Jednak jest to woda lepsza pod względem smakowym i zawartości mikroelementów. Smak wody destylowanej jest mdły, niesmaczny. Przyczyną tego jest fakt, że podczas gotowania pozbywamy się rozpuszczonego w wodzie tlenu i dwutlenku węgla. Gazy te mają decydujący wpływ na smak wody. Przykładem tego może być fakt, iż wody górskie szczególnie bogate w tlen, należą do wód miękkich i zaliczane są do I klasy czystości. Dwutlenek węgla używany jest do gazowania wód mineralnych w celu poprawienia jej smaku. Ponadto destylacja wody nie usuwa wszystkich produktów chlorowania wody. Niektóre związki aromatyczne np. ropopochodne związki chloru, które mają niższy punkt wrzenia od wody, przechodzą z parą do wody oczyszczonej. W ten sposób nie pozbywamy się szkodliwych dla zdrowia ludzkiego związków.
Filtr odwróconej osmozy
Czy domowe systemy RO (osmoza) mogą być wykorzystywane do uzyskiwania wody do celów laboratoryjnych i farmaceutycznych? Systemy PURICOM-AQUASAN mogą być konfigurowane do tych celów, ale ich instalacja wymaga konsultacji z działem technicznym, w celu uniknięcia niezgodności technologicznych i uzyskania optymalnych warunków pracy urządzenia. Systemy instalowane w niestandardowych warunkach (laboratoria, centra badawcze, itp.) bez konsultacji technicznej nie podlegają gwarancji.
Filtr odwróconej osmozy
Jak zaczęły działać systemy odwróconej osmozy? Technologia ta była znana od dziesięcioleci, ale dopiero w 1962 roku wprowadzono ją do szerszego użytku, kiedy rząd Stanów Zjednoczonych zbudował zakłady produkujące 3000 litrów dziennie wody osmotycznej dla potrzeb militarnych. Od tamtego czasu powstało tysiące firm wykorzystujących metodę odwróconej osmozy do uzdatniania wody pitnej. Armia Stanów Zjednoczonych wykorzystała ponad 8000 membran w czasie operacji "Pustynna Burza" w 1991 roku. Na Bliskim Wschodzie technologia ta wykorzystywana jest do uzyskiwania słodkiej wody w miejscowościach nadmorskich pozbawionych naturalnych źródeł czystej wody.
Alkomat - Alkomaty - Filtry do wody - Alkomat dla Ciebie- O wodzie
Copyright © alkomaty.org 2008